Mācies iepirkties gudri kopā ar Klāvu un Diniju! Cenu salīdzināšana

2018-11-20 16:00:00  skatījumi: 315

Šajā video uzzināsi, kā iepirkties izdevīgāk, jo reizēm maldīgi domājam, ka, nopērkot lētāko - mēs ietaupām. Taču tā nemaz nav! Stāsta un piemērus rāda Dinija un Klāvs.



Lai ietaupītu naudu, patiesībā uzmanība jāpievērš ne tikai cenai, bet arī produkta svaram un kvalitātei. Klāvs un Dinija min piemēru ar sviestu. Visas sviesta paciņas izskatās vienādas, taču tām visām atšķiras svars. 

Ja precei nav norādīta cena kilogramā, ļoti vienkārši ir iespējams aprēķināt, cik maksā 100 grami.

Dinijas piemērs ar jogurtu: ja 400 grami jogurta maksā 1,20 EUR, tad preces cenu dali ar gramiem, reizini ar 100 un tu iegūsi preces cenu par 100 gramiem!

Formula izskatās šādi: 

1,20 : 400 = 0,003

0,003 x 100 = 0,3 EUR

Tātad: 100 grami jogurta maksā 30 centus.